YAŞLILAR HAFTASINDA İLK ETKİNLİK NARVEN TERMAL KASABASINDA GERÇEKLEŞTİRİLDİ

       18-24 Mart tarihleri arası yaşlılara olan sevgi ve saygıyı dile getirmek için “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak ilan edilmiştir.

      Yaşlılarımızın toplumumuzda daima ayrı bir yeri vardır. Onları el üstünde tutmak, bizler için kadim kültürümüzden gelen bir anlayıştır. Eski Türklerde kadın olsun erkek olsun büyüklerin her zaman için korunduğu bilinmektedir. 

      Yaşlılarımıza sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek önce insanlık, sonra vatandaşlık görevimizdir. İnancımız da töremiz de bunu emreder. Kuran-ı Kerim’de yaşlılara yardımla ilgili birçok ayet vardır. Biliriz ve inanırız ki, ancak büyüklerine sahip çıkan toplumlar gerçek anlamda medeniyet çizgisini yakalamış toplumlardır. 

      Yaşlılara gösterdiğimiz sevgi ve saygı, onların gelecek kaygılarını azaltacak; aynı zamanda diğer bireylerin de hayata güvenle bakmalarını sağlayacaktır.

       Bu duygularla büyüklerimizin “Yaşlılara Saygı Haftası”nı kutluyor, ellerinden öpüyor; onlara nice mutlu, sağlıklı ve huzurlu günler temenni ediyor; sevgi, selam ve hürmetlerimi sunuyorum.
       Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak amacımız Huzurevlerimizde kalan ve İlimizde yaşayan yaşlılarımızın huzurlu sağlıklı ve mutlu bir şekilde yaşamlarını sağlamaktır. Yaşlılarımıza yönelik Huzurevi Müdürlüklerimizin tarafından yıl içinde birçok sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlenmektedir. Yaşlılar haftası nedeniyle hafta boyunca kamu ve özel kuruluşların katkıları ile çeşitli etkinlikler planlanmıştır.
       Bu etkinlerinin ilki  gerek  tesisleşme gerekse verdiği hizmetler ve sosyal uyum projeleri ile Ülkemizde sayılı tesislerinden biri olan Narven Termal Kasabasında gerçekleştirildi.
       Huzurevlerimizde kalan yaşlılarımızı öğle yemeğinde konuk eden ve  tesisin imkanlarından yararlanmalarını sağlayan Narven tesislerinin başta yönetim kurulu başkanı ve üyelerine , personeline yaşlılarımıza yönelik gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür eder ve şükranlarımızı sunarız.Sonraki Sayfa: İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM’İN “18-24 MART YAŞLILARA SAYGI HAFTASI” KUTLAMA MESAJI

Önceki Sayfa : VALİMİZ SAYIN AYDIN BARUŞ'UN HUZUREVLERİMİZİ ZİYARET ETTİ