ULUSLARARASI GÖÇMENLER GÜNÜ KUTLANDI

        Uluslararası kamuoyunun dünya çapında göçmen haklarını tanıdığı gün olarak da bilinen 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü, Bolu’da da düzenlenen etkinliklerle kutlandı. Anıtpark’ta düzenlenen törenin ardından göçmen aileler evlerinde ziyaret edildi. 
       Uluslararası Göçmenler Günü Anıtpark’ta Atatürk Anıtı’na çelenk konulmasıyla başladı. Törene Bolu Vali Yardımcısı Mustafa Kemal Keskin, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin Erem, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin, Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert, kutlama komitesi ile göçmen aileler katıldı. 
Anıtpark’ta düzenlenen programın ardından Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Timuçin Erem, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin ve Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert ile Göç Müdürlüğü personelinin katılımıyla göçmen ailelerinin ziyareti ile devam etti. 
        İlk olarak Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kadın Öğrenciler Hafızlık Yarışması’nda Türkiye birincisi olan Aysha Al-Barghash’ın ailesi ziyaret edildi. Aileden bilgiler alan Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Timuçin Erem ile İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin ailenin bir ihtiyacı ve isteği olup olmadığını sordular. Aysha Al Barghash ise ziyarette şehitlerin ruhuna Kuran-ı Kerim okudu. 
        Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekilimiz Timuçin Erem, İl Göç İdaresi Müdür Vekili Uğur Yetkin ve Bolu Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Güler Mert beraberindeki heyet ile ilimizde bulunan Irak, İran, Suriye, Afganistan göçmenlerini evlerinde ziyaret ederek, göçmen günü ile ilgili bilgilendirme yaparak,  sıkıntıları ve ihtiyaçları konusunda görüşleri alındı.Aileler bu ziyaretlerden memnuniyetlerini belirtip daha sık ziyaret edilmek istediklerini ifade ettiler.Sonraki Sayfa: BİZ BÜYÜK BİR AİLEYİZ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜR VEKİLİMİZ TİMUÇİN EREM DESTEK ÇÖZÜM ORTAKLARI OLAN KURUMLARDAKİ PERSONELE “YEREL DÜZEY PSİKO-SOSYAL HİZMET GRUBU OPERASYON PLANI” KONULU EĞİTİM VERDİ