KÖROĞLU OTELDE UMUT EVLERİ PROJESİ KAPSAMINDA UMUT EVLERİ DEĞERLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI

       

        Bakanlığımız tarafından, sürekli bakım hizmetlerinin sunulduğu bakım ve rehabilitasyon merkezlerinde kalmakta olan engelli bireylerin küçük gruplar halinde bir apartman dairesinde veya müstakil bir evde diğer komşuları ile birlikte yaşamlarını sürdürmesinin daha yararlı olacağı öngörüsü ile durumları uygun olanların, kuruluşların ek ünitesi konumunda olan "Umut Evi" olarak isimlendirilen evlerde, toplum yaşamına aktif katılımlarımn sağlanarak, bakımlarının gerçekleştirilmesi amacıyla Umut Evi Projesi hazırlanmıştır. Bu proje kapsamında düzenli aralıklarla Umut Evi bulunan illerde Değerlendirme Toplantıları yapılmaktadır. İlimizde de Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğüne bağlı 9 çocuğumuzun koruma ve bakım altında bulunduğu 2 adet Umut Evi bulunması nedeniyle;
        02-03 Mayıs 2017 tarihlerinde Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğü ev sahipliğinde 24 İl Müdürlüğüne bağlı bakım ve rehabilitasyon hizmeti veren kuruluşlardan gelen toplam 84 katılımcı ile Bolu Köroğlu Otel'de Umut Evleri Projesi kapsamında Umut Evleri Değerlendirme Toplantısı düzenlenmiştir.
        02 Mayıs 2017 tarihinde Bolu Köroğlu Otel'de Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V. Timuçin EREM' in açılış konuşması ile toplantı başlamış olup Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdür V. Pınar ALTOK ERATEŞ' in Kuruluş ve Umut Evleri hakkındaki sunumıumn ardından İstişare Toplantısı gerçekleşmiştir. Toplantıda Umut Evleri Projesinin amacına uygun ilerlediği ve Umut Evleri bulunmayan illerde de Umut Evlerinin açılmasının desteklenmesi gerektiği görülmüştür.
        03 Mayıs 2017 tarihinde Bolu Belediyesinin ulaşım desteğiyle Kuruluş ve Umut Evleri ziyaret edilmiştir. Ziyaretlerin ardından değerlendirme toplantısı yapılarak Gölcük gezisi ile Umut Evleri Değerlendirme Toplantısı sonlandırılmıştır.


Sonraki Sayfa: GÖYNÜK İLÇESİNDE “CİNSEL İSTİSMAR VE ÇOCUK HAKLARI” KONULU EĞİTİM VERİLDİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN "10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI" MESAJI