iL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜ MESAJI

        Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırlarını korumak ve güvenliğini sağlamak için terör örgütüne karşı yurt içinde ve yurt dışında mücadele eden ve bu kutsal görevi sırasında canları pahasına vatanımızı ve milletimizi koruyan Aziz Şehitlerimizin emaneti olan ailelerini ve kahraman gazilerimizi her türlü mağduriyet ve mahrumiyetten korumak, onların hatıralarını yaşatmak, gazilerimizin toplumsal hayata entegrasyonunu sağlamak amacıyla Bolu Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak çalışmalarımıza devam etmekteyiz.
        Türk ulusunun kahramanlık destanı Çanakkale Zaferi’nin 102. yılını kutlamanın, vatanımızı, milletimizi ve kutsal değerlerimizi korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin ’Şehitler Günü’nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.
        Türk Milleti olarak tarih boyunca, hürriyet ve bağımsızlığımıza düşkünlüğüyle temayüz etmiş milletimiz; her türlü zorluğa karşı durmuş, kanı, canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiştir.
        Gerek Türk Kadınları olsun gerek Türk evlatları olsun büyük küçük demeden Kurtuluş savaşında omuz omuza cephelerde savaşarak, düşmana karşı birlikte çarpışarak, cepheye mermi taşıyarak, yaralı askerleri tedavi ederek, silah ve giyecek imal ederek, yemeyip yedirerek, giymeyip giydirerek büyük fedakârlıklarla vatanın kurtuluşunu ve bugünlere ulaşmamızı sağlamışlardır.
        Bu vatan için canlarını seve seve veren şehitlerimiz, emsalsiz özverileriyle, milletimizin değerlerinin ne kadar sağlam ve güçlü olduğunu tarih boyunca kanıtlamışlardır. Bugün bizlere düşen görev, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan ve bize emanet edilen bu kutsal toprakları, aynı şuurla sahip çıkarak korumak ve bizden sonraki nesillere daha güvenli bir şekilde aktarmaktır.
        Bu duygu ve düşüncelerle, Çanakkale Zaferi’nin 102.yıldönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitler Günü’nde bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.
 


Timuçin EREM
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN 8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM’İN “18-24 MART YAŞLILARA SAYGI HAFTASI” KUTLAMA MESAJI