iL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN "BERAT KANDİLİ" MESAJI

        Berat Kandili; Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi Yüce Allah'a sığınarak günahlardan arınma, ilahi lütuf ve bereketlere erişebilme fırsatını yakalayabilecekleri müstesna zaman dilimlerinden birisidir.Bu gece  Cenabı Hakkın kendisine yönelip af dileyen müminleri bağışlayarak kurtuluş beratı verdiği gecedir.
        İslam alemi için ayrı bir önem arz eden Yüce Allah'ın dünya semasına rahmetiyle tecelli ettiği bu kutlu gecenin feyz ve bereketini birlik, beraberlik içerisinde paylaşıyor olmanın huzurunu yaşıyoruz.
        Bu kutsal gece, dargınlıkları, küskünlükleri, kırgınlıkları unutmak, barışı ve adaleti tesis etmek, dostluk ve kardeşliğimizi pekiştirmek için de bir vesiledir. Mübarek üç aylar içinde yer alan Berat Kandilini şehit yakınlarımız, gazilerimiz, kuruluşlarımızda hizmet alan engelli, yaşlı, kadın ve çocuklarımız başta olmak üzere tüm İslam dünyasının beratına, tüm insanlığın barış ve huzuruna vesile olmasını temenni ediyor bu anlamlı gecenin aile bağlarımızı, gönül bağlarımızı, birlik beraberliğimizi daha da perçinlenmesini diliyorum. Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek Berat Kandilinizi kutlarım.
 

Timuçin EREM
İl Müdür V.


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN "10-16 MAYIS ENGELLİLER HAFTASI" MESAJI

Önceki Sayfa : Engelliler Haftası nedeniyle Valimiz Sayın Aydın Baruş , Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin Yılmaz Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezimizde kalan çocuklarımızı ziyaret etti