BAKANLIĞIMIZ TARAFINDAN HALİÇ KONGRE MERKEZİNDE DÜZENLENEN RAMAZAN AYININ İLK İFTAR PROGRAMINDA SAYIN CUMHURBAŞKANIMIZ VE SAYIN BAKANIMIZ ŞEHİT YAKINLARI İLE BİR ARAYA GELDİ

       

        Sayın Cumhurbaşkanımız ve Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan KAYA Ramazan ayının ilk iftar yemeğinde aziz Şehitlerimizin aileleri ile bir araya geldi.
            Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından düzenlenen ve Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımı ile gerçekleşen iftar yemeğine 17 ilden gelen şehit yakınları katıldı.
            İstanbul Haliç Kongre Merkezinde gerçekleşen yemeğe ilimizden de Şehitlerimiz Ozan ÖZEN ile Velid BEKDAŞ’in aileleri katıldı. 
            Şehit ailelerimize Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Timuçin EREM eşlik etti. İftar yemeğinde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı ile Sayın Cumhurbaşkanımız şehit ailelerine hitaben birer konuşma yaptılar.
            Sayın Cumhurbaşkanımız yaptığı konuşmada, sözlerine, "Sizleri en kalbi duygularımla hasretle, muhabbetle selamlıyorum. Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu ebedi azaptan kurtuluş olan mübarek ramazan-ı şerifin bu ilk iftarına bizleri kavuşturan Rabbime sonsuz hamd-ü senalar olsun" diyerek başladı.
 
        Kendilerini şehit aileleriyle iftar sofrasında buluşturan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, terörle mücadelede ve 15 Temmuz darbe girişiminde şehit düşenlere Allah'tan rahmet, yakınlarına sabırlar, gazilerden tedavisi sürenlere de acil şifalar diledi.
 
        Türk milletinin tarihin her döneminde inancı, vatanı, bağımsızlığı, bayrağı, ezanı gibi mukaddes bildiği değerler uğruna canı pahasına mücadele vermekten çekinmemiş aziz bir millet olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, dünyada 34 farklı ülkede 78 ayrı şehitliği olan bir başka milletin bulunmadığını söyledi.
 
        Cumhurbaşkanı Erdoğan, sözlerine şöyle devam etti:
 
        "Bugün de istiklalimize ve istikbalimize yönelik her saldırıya karşı aynı şuur ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Ecdadımızın emanetlerini yere düşürmemek için her türlü fedakârlığı yapıyoruz. 100 yıl önce ülkemizi dilim dilim doğramak ve küçük parçalar halinde yutmak için kurulan planları Çanakkale'de, Kut'ül Amare'de, Bakü'de, Dumlupınar'da, İzmir'de yerle yeksan etmiştik. Milletimizin 15 Temmuz gecesi aynı niyetle harekete geçenlerin heveslerini bir kez daha hamdolsun kursaklarında bırakmıştır. Askerimiz, polisimiz, güvenlik korucularımız 33 yıldır kesintisiz süren bölücü terör örgütleriyle mücadelelerinde gösterdikleri kahramanlıkla yine bunların heveslerini kursaklarında bırakmıştır. Suriye'de yürüttüğümüz Fırat Kalkanı Harekâtıyla birlikte Irak'ta yürüttüğümüz operasyonları da bu kapsamda sayabiliriz. Bu operasyonlar, özgürlüğümüze ve geleceğimize yönelik saldırılar karşısında mücadelemizin sınırlarının nerelere kadar uzanabileceğini herkese göstermiştir. Hamdolsun, bugün de güvenlik güçlerimizden, vatandaşlarımıza kadar herkes bu hassasiyetini en üst düzeyde muhafaza etmektedir. Biz de milletimizden aldığımız güçle, destekle bu kadim mücadeleyi sürdüreceğiz, sürdürüyoruz.”
 
        Terör örgütlerinin kendilerini en güvende hissettikleri yerlerin tozunu attıran askerlerin, polislerin, korucularının "Delikanlım! İşaret aldığın gün atandan/Yürüyeceksin, millet yürüyecek arkandan/Sana selam getirdim Ulubatlı Hasan'dan/Elde sensin, dilde sen, gönüldesin, baştasın/Fatih'in İstanbul'u fethettiği yaştasın" hissiyatında olduğunu düşündüğünü anlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "15 Temmuz günü FETÖ mensuplarının üzerine bizimle birlikte tüm milletimiz yürümüştür. Bölücü terör örgütünün üzerine de orada bu mücadeleyi veren kahramanlarımızla birlikte tüm milletimiz yürüyor. Milletlerin tarihlerinde böyle diriliş, böyle şahlanış dönemleri her zaman ortaya çıkmaz. Türk milleti, yeni bir diriliş, yeni bir kuruluş, yeni bir yükseliş döneminin işaretini, 15 Temmuz direnişi ile vermiştir. Bize ve bizden sonra gelenlere düşen görev, bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmektir. İşte bu anlayışla şehitlerimizin manevi emanetlerinin ifadesi olan tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet ülküsüne sıkı sıkıya sahip çıkıyoruz" diye konuştu.
 
        Programda bir konuşma yapan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr. Fatma Betül Sayan KAYA ise şehit ailelerine;
        "Sizlerin göstermiş olduğu büyük fedakârlıkların, sabrın ve metanetin karşısında biliyorum ki sözlerimiz kifayetsiz kalır. Hükümet olarak acılarımızı hafifletmek, yaralarımızı sarmak için sizlere hizmetkâr olmayı kendimize en büyük bahtiyarlık sayarız. Bu anlayışla maddi ve manevi tüm imkânlarımızı siz değerli kardeşlerimiz için seferber ettik. Şehit yakınlarımız için hükümet olarak bugüne kadar ne yapmamız gerekiyorsa hiç tereddüt etmeden yerine getirdik ve yerine getirmeye devam ediyoruz. Onların aziz hatıralarını 15 Temmuz ruhuyla her yerde yaşatmaya devam edeceğiz. Şehitlerimizin emaneti bu topraklarda barışın, istikrar ve güvenin adresi olmayı, vatanın bölünmez bütünlüğünü korumayı sürdüreceğiz.” dedi.


Sonraki Sayfa: Çocuklarımız Sakin Şehir (Cittaslow) Ünvanı Alan Göynük İlçemizde Göynük Belediye Başkanlığı Tarafından Misafir Edildiler

Önceki Sayfa : BOLU ERİŞİLEBİLİRLİK İZLEME VE DENETLEME KOMİSYON TOPLANTISI