ASDEP Personelimiz Bolu Valisi Sayın Aydın BARUŞ'u Ziyaret Etti


 

      Bolu Valiliği Abant Toplantı Salonu’nda Valimiz Sayın Aydın Baruş başkanlığında Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya İl Müdürümüz Sayın Bekir Koçyiğit, İl Müdür Yardımcımız Sayın Özgür Uğurlu ve ASDEP çalışanlarımız katıldı.
       Valimiz Sayın Aydın Baruş toplantıda ilk olarak İl Müdürümüz Sayın Bekir Koçyiğit’den  ASDEP kapsamında yapılan çalışmalar, destek alan ailelerin sıkıntıları, kaç kişiye bu proje kapsamında destek verildiği ve takibinin yapıldığı hakkında detaylı bilgiler aldı.
       Daha sonra ASDEP çalışanları ile tek tek tanışan Valimiz Sayın Aydın Baruş, ASDEP sorumlularından ellerinde olan ve takip ettikleri dosyalar hakkında bilgiler aldı.
       ASDEP çalışanlarına yaptıkları işin çok önemli olduğunu ifade eden Valimiz Sayın Aydın Baruş  çalışmaların gerekli titizlik ve hassasiyet gösterilerek devam etmesi temennisiyle, ASDEP çalışanlarına başarılar diledi.

        Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP), sosyal yardım ve sosyal hizmetler başta olmak üzere kamunun imkanları ve hizmetleri konusunda desteğe ihtiyacı olan kişi ve ailelere ulaşılması, psiko-sosyal ve ekonomik durumlarının incelenerek değerlendirilmesi ve ihtiyaç duyulan hizmetlerden yararlandırılmalarına yönelik, rehberlik ve yönlendirmenin yapılması ve vatandaşlarımız ile kamu hizmetlerinin daha hızlı buluşturulması amacıyla Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2016 yılında başlatılan bir program olup; Türkiye genelinde 3000, Bolu ilinde ise 4 sosyolog, 2 psikolojik danışman, 3 sosyal çalışmacı, 1 psikolog olmak üzere toplam 10 personel görev yapmaktadır.
        Bu program aile ve bireylerin sosyal yardım ve sosyal hizmetlere olan ihtiyaçlarının tespiti, ihtiyaca göre sosyal yardım ve sosyal hizmet modellerinin planlanması ve uygulanması, gerektiğinde diğer kamu hizmetlerinden (eğitim, sağlık, istihdam vs.) yararlanılmasının sağlanması amacıyla sürecin tüm aşamalarında rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren
bir programdır.
        Bu program kapsamında 2016 yılı itibariyle Bolu ilinde toplam 1163 aileye ziyareti düzenlenmiş, ailelerin ihtiyaç ve sorunları yerinde tespit edilerek gerekli işlemler yapılmıştır.Sonraki Sayfa: 2018-EKPSS BAŞVURULARI BAŞLADI.

Önceki Sayfa : 15 Temmuz Gazisine Devlet Övünç Madalyası Takdim Edildi