"3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ" ETKİNLİKLERİMİZ

       "3 Aralık Dünya Engelliler Günü " kapsamında Kamu Kurum ve Kuruluşlar, STK’ların desteği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü olarak engellilere ve ailelerine yönelik farkındalık programı düzenledik.
       Programa Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet KARABAY, Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Milletvekilimiz Sayın Ali ERCOŞKUN ile İl protokolü, Bolu'da yaşayan engelli vatandaşlarımız ve aileleri katıldı. Programda engellilere farkındalık oluşturmak için düzenlenen “Engellere Şah-Mat” satranç turnuvasında 6 kategoride dereceye giren 18 yarışmacıya ve Uluslararası Paralimpik Okçuluk müsabakalarda başarı gösteren Milli Sporcularımıza ödülleri takdim edildi. Türkiye Sakatlar Derneği Bolu Şubesi, ZİÇEV, İl Müftülüğünün ekipleri ve Kurumumuz koruması altında bulunan çocuklarımız çeşitli gösteriler düzenlediler. Program sonunda Ses Sanatçısı Merve ÖZBEY gelen misafirlerimize konser verdi.
       Program bitiminde Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet KARABAY Gazimiz Sedat GELEN’ i, Uluslararası Paralimpik Okçuluk müsabakalarda başarı gösteren Milli Sporcularımız Merve Nur EROĞLU ve Ömer AŞIK’ ı evlerinde ziyaret etti.

       Programa teşrif eden bizi onurlandıran Bakan Yardımcımız Sayın Mehmet KARABAY’ a teşekkür ederiz.
 


Sonraki Sayfa: 3 ARALIK DÜNYA ENGELLİLER GÜNÜ

Önceki Sayfa : AİLE EĞİTİMİ PROGRAMI KAPSAMINDA EĞİTİMLER VERİLDİ.