19 EYLÜL GAZİLER GÜNÜ ETKİNLİKLERİMİZ.

        İlimizde 19 Eylül Gaziler Günü Anıtpark da düzenlenen kutlamayla başladı.
      Törene Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Milletvekili Tanju ÖZCAN, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Aydoğan BUDAKÇI, Belediye Başkanı Alaattin YILMAZ, Vali Yardımcısı Ahmet ATILKAN, İl Müdürümüz Bekir KOÇYİĞİT, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi üyeleri, Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği üyeleri ve diğer daire müdürleri katıldı.
       Tören Bolu Valiliği, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesinin Atatürk Anıtına çelenklerini sunmasıyla başladı. Saygı Duruşu ve istiklal Marşı’nın okunmasının ardından Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi Başkanı Sami YILDIZ günün anlam ve önemini belirten konuşmasını yaptı.
       Anıtpark’ta yapılan törenin ardından Gaziler ve Şehit Yakınları onuruna Turizm ve Otelcilik Uygulama Okulu bahçesinde yemek düzenlendi. Valimiz Sayın Aydın BARUŞ ve eşi Nagihan BARUŞ hanımefendi ile birlikte yemeğe gelen Gazilerimiz ve Şehit Yakınlarımızın masalarını tek tek dolaşarak “Hoş geldiniz” dediler ve hal hatır sordular. Yemek öncesinde Gaziler adına Gazi Özer BAY bir konuşma yaptı. Gazimizin ardından Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Gaziler Günü nedeniyle konuşmasını gerçekleştirdi. Konuşmalardan sonra yemeğe katılan misafirlere ikramlarda bulunuldu.
       Yemek programı bitiminde ilimizde bulunan Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bolu Şubesi ve Bolu Şehit Aileleri ve Gaziler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine Valimiz Sayın Aydın BARUŞ, Garnizon Komutanı Tuğgeneral Armağan BUDAKÇI, Belediye Balkan Yardımcısı İhsan AĞCAN, İl Jandarma Komutan V. Nuri Serkan KARA, İl Müdürümüz Bekir KOÇYİĞİT ziyarette bulundular. Ziyaret esnasında Valimiz Sayın Aydın BARUŞ anı defterine yazarak imzaladı, dernek başkanlarına filografi sanatı ile yapılmış Türk Bayrağı hediye etti. 


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜRÜMÜZ BEKİR KOÇYİĞİT'İN GAZİLER GÜNÜ MESAJI

Önceki Sayfa : İLİMİZDE BULUNAN GAZİLERİMİZ EVLERİNDE ZİYARET EDİLDİ.