İZZET BAYSAL VAKIF HUZUREVİMİZDE "ANNELER GÜNÜ" ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLERLE KUTLANDI

        Anneler günü nedeniyle Valimiz Sayın Aydın BARUŞ’un eşi Nagihan BARUŞ, Belediye Başkanımız Sayın Alaaddin YILMAZ’ın eşi Güler YILMAZ ile sivil toplum kuruluşlarının katılımı ile İzzet Baysal Vakıf Huzurevi Müdürlüğümüzde anneler günün programı düzenlendi. Programa huzurevlerimizde kalan sakinlerimiz ve koruyucu ailelerimiz katıldı.
        Anneler günü programı Kuran Tilaveti ile başladı. Daha sonra kürsüye gelerek “Bu güzel ve anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk duyuyorum” diyen Nagihan Baruş, tüm kadınların Anneler Günü’nü kutladı. ”Anne Cennettir… Anne Vatandır… Anne huzurdur… Anne mutluluktur… diyerek sözlerine devam eden Nagihan Baruş, “Bizler; “anne” deyince kalbi titreyen, bizler; anne deyince gözleri yaşaran, bizler; anne deyince cenneti hatırlayan bir manevi mirasın temsilcileriyiz. Bizler; en değerli varlığı olan evladını vatan uğruna, ellerine kına yakıp da askere yollayan, bizler; hayatının varlığını şehit olarak kara toprağa verdiğinde “vatan sağ olsun” diyen, bizler; evlatlarının mutluluğu için, nasırlı ellerinin duadan kaldırmayan annelere sahip bir toplumun fertleriyiz” dedi.
        “Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir”
        Varlığıyla hayata anlam katan, şefkat dolu yüreğiyle çocuklarına yol gösteren annelerimizin hakkının hiçbir şekilde ödenemeyeceğini ifade ederek sözlerine devam eden Nagihan Baruş konuşmasında şu ifadelere yer verdi: ”Annelerimizin helalliğini almadan iki cihanda da saadet bulmak mümkün değildir. Onların gülen yüzleri bizler için de en değerli hazinedir. Bizleri canından, ruhundan, özünden bir parça olarak gören ve tüm hayatını bizim hayatımızın daha iyi olması için harcayan annelerimiz en değerli varlıklarımızdır. Sabrın en güzeli timsali olan şehit annelerimiz başta olmak üzere, tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, sağlık, mutluluk ve huzur dolu günler diliyorum. Yüce Mevla hiç kimseyi annelerin sevgisinden, duasından mahrum bırakmasın. Gönlünüzden geçirdiğiniz tüm hasret ve özlemlerinize kavuşmayı nasip etsin. Ellerinizden saygıyla öpüyorum.” dedi.
        Anneler Günü programının devamında Tasavvuf Musikisi konseri ve şiir dinletisi yer aldı. Programa katılanlara ikramlarda bulunuldu.


Sonraki Sayfa: İL MÜDÜR V. TİMUÇİN EREM'İN "ANNELER GÜNÜ" MESAJI

Önceki Sayfa : ŞEHİTLERİMİZİN ANNELERİNE "ANNELER GÜNÜ" NEDENİYLE ZİYARETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.