15 TEMMUZ ŞEHİTLERİ ANMA DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ ETKİNLİKLERİ

        İlimizde, 15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü saat 11.00’de Şehitlikte başlamıştır.
 
        Sayın Valimizin, Milletvekilimizin, Belediye Başkanımızın, Garnizon Komutanımız, İl Jandarma Komutanı, İl Protokolü, Parti Temsilcileri , Aziz Şehitlerimizin yakınları , gazi ve gazi yakınları, STK lar ile halkın  katılımları ile Yasin-i Şerif okunması ve duanın ardından 15 Temmuz Şehidimiz Ozan ÖZEN’ in kabri ailesi ile birlikte ziyaret edilmiştir. Daha sonra diğer şehitlerimizin kabirleri ziyaret edilerek karanfiller bırakılmıştır.
 
        Saat 12.00’da İlimiz Siteler Camiinde 15 Temmuz Şehitlerimiz için Mevlid-i Şerif okunmuş ve mevlide katılanlara mevlid şekeri, gül suyu ikram edilmiştir. Öğle namazı akabinde İlimiz Turizm Otelcilik Uygulama Okulunda şehit yakınlarına, gazilerimize ve mevlid programına katılan vatandaşlarımıza yemek ikramı yapılmıştır.
 
        Saat 15.00’da Sayın Valimiz ile birlikte İl protokolü Gerede İlçemizin 15 Temmuz Şehidi Fatih KALU’nun ailesini ve kabrini ziyaret etmiş , dua edilmiş ve kabrine karanfil bırakılmıştır. Ayrı şekilde Gerede mezarlığında bulunan diğer şehitlerimizin kabirleri de protokol tarafından ziyaret edilerek, dua edilmiştir.
 
        Saat 18.00 ‘da 15 Temmuz Gazileri Emin KARABIYIK, saat 19.00’da Bayram KAYSANAK Valimiz, Garnizon Komutanımız, İl Jandarma Komutanımız, İl Emniyet Müdürlüğümüz ve İl Müftümüz ile birlikte ziyaret edilmiştir.
 
        Ayrıca 11.07.2017 tarihinde saat 11.00 da Gerede İlçemizde bulunan 15 Temmuz Şehidimizin Kabri Gerede Kaymakamımız, Gerede Belediye Başkanımız , İlçe protokolü ve Gerede Huzurevi Müdürümüzce ziyaret edilmiştir. Gerede Mezarlığında Yasin-i Şerif okunmuş ve dua yapılmıştır. Fatih KALU ve diğer şehitlerin kabirlerine karanfil konulmuştur.Sonraki Sayfa: MEVLİD-İ ŞERİF PROGRAMI

Önceki Sayfa : 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİMİZİN AİLELERİNE ZİYARET