15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ UNUTMADIK UNUTTURMAYACAĞIZ...

  

        15 Temmuz hain darbe girişiminin birinci yıl dönümünde ülke genelinde olduğu gibi Bolu’da da on binlerce kişi şehitlerimize ve demokrasimize sahip çıkmak adına meydanları doldurdu. Milli Birlik Yürüyüşü katılan 7’den 77’ye on binlerce vatandaş ellerinde  Türk Bayraklarımızla hainlere lanet okurken, bir kez daha bu vatan evlatlarının asla bu ülkeyi hainlere terk etmeyeceğini dosta düşmana karşı gösterdi. 
        Bolu’da binlerce vatandaşın yer aldığı etkinlikler Milli Birlik Yürüyüşü ile başladı. Bolu Valiliği önünde başlayan ellerinde bağımsızlığımızın simgesi Türk Bayrakları ile yapılan yürüyüşe, Bolu Valisi Aydın Baruş, Bolu Milletvekili Fehmi Küpçü, Tugay Komutanı Piyade Kurmay Albay Muammer Alper, Ekonomi Bakan Yardımcısı Fatih Metin Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfi Han, Abant İzzet Baysal Üniversitesi Rektör Vekili Prof.Dr. Süleyman Mollaibrahimoğulu,  Bolu Vali Yardımcıları Mustafa Özsoy ve Ahmet Atılkan,İl Müdürümüz Bekir Koçyiğit, siyasi parti il başkanları ve üyeleri, Sivil Toplum Kuruluşları, Kamu, Kurum ve Kuruşların Müdürleri ve on binlerce vatandaş katıldı. 
        15 Temmuz Şehitleri Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri Milli Birlik Yürüyüşünün ardından Demokrasi Meydanında düzenlenen etkinlikler ile devam etti.  Buradaki etkinlikler ilk olarak tüm şehitlerimiz ve gazilerimiz için Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Daha sonra Yeşil Cami İmamı tarafından Kuran-ı Kerim tilaveti okundu. 
        Etkinlik devam ederken, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan 81 ile aynı anda seslendi. Alana kurulan dev ekranlardan İstanbul’da Şehitler Köprüsünde yer alan tören alanında tüm ülkeye seslenen Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşması sırasında Bolu’da büyük coşku yaşandı.   
        15 Temmuz Şehitlerini Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Demokrasi Meydanında düzenlenen programın devamında, 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında şehit olan Bolu’nun evlatları Ozan Özen, Fatih Kalu ve  Velid Bektaş’ın hayat hikayeleri okundu. Daha sonra ise Bolulu şehitlerin ailelerine Bolu Valisi Aydın Baruş tarafından, Bolu Halk Eğitim Merkezi öğretmeni Güldane Ergin Can’ın yaptığı  ve üzerinde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü Siluetinde tüm şehitlerimizin isimlerinin yer aldığı Hüsn-i Hat sanatı ile yapılan bir tablo takdim edildi. 
         Hediyelerin ardından 15 Temmuz konulu şiir, kompozisyon ve resim dallarında birinci olan öğrencilere ödülleri verildi.    
        Öğrencilere ödüllerinin verilmesinin arından protokol konuşmalarına geçildi.    
        Konuşmaların ardından saat 00.13’te tüm ülke genelinde okunan salalar eşliğinde demokrasi nöbeti başladı. 
        Demokrasi nöbeti esnasında Bolu Müftülüğü İşitme Engelliler Dua Grubu sinevizyondan okunan dua şiirini işaret diliyle anlattı. 
        Daha sonra ise Tasavvuf Musikisi dinletisi gerçekleştirildi. 
        Nöbette yer alan vatandaşlar sabahlara kadar Demokrasi Meydanında yer alırken sabah ezanının okunması ile Saban Namazını kıldılar.  
        Demokrasi nöbeti esnasında Demokrasi Meydanına gerek kamu kurumları gerekse sivil toplum kuruluşları tarafından açılan stantlarda gece boyunca vatandaşlara çay, çorba ve yemek ikramında bulunuldu. 


Sonraki Sayfa: ŞEHİT AİLELERİ VE GAZİLERİMİZ ONURUNA YEMEK VERİLDİ

Önceki Sayfa : İL MÜDÜRÜMÜZ BEKİR KOÇYİĞİT HACCA GİDECEK OLAN ŞEHİT AİLELERİNİ ZİYARET ETTİ